Sport

Bardhekaltrit e Prishtinës në finale të Superkupës

Bardhekaltrit e Prishtinës në finale të Superkupës
19:38 | 09 Dhjetor 2022

Prishtina ka mundur Yllin me rezultat 82:75 (19:18, 20:14, 19:17, 24:26), duke u kualifikuar në finale të Superkupës së Kosovës në basketboll, shkruan FrontOnline.

Atje, kryeqytetasit do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Trepça – Bashkimi, që zhvillohet nga ora 20:30.

Te Prishtina më i miri ishte Dardan Berisha me 28 pikë e pesë asistime, kurse te Ylli më i miri ishte Rashun Davis me 31 pikë, pesë kërcime dhe pesë asistime./FrontOnline/

 

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera