×
 • Lajme
 • Lajme

  Bahtiri thotë se do të kandidojë përsëri për kryetar të Komunës së Mitrovicës

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se do të kandidojë përsëri si kryetar i Komunës së Mitrovicës, në zgjedhjet e ardhshme lokale.

  “Nuk do të lejoj në vitin 2013. Nuk do t’i lë qytetarët në atë situatë që i kam gjetur”, është shprehur Bahiri.

  Ai tha se në zgjedhjet e radhës do të kandidojën nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje për karrigen e të parit të Mitrovicës.

  “Le të dalin të gjithë, kryetari Bahtiri do të jetë vetëm me VV’në”, ka thënë Bahtiri.

  Tutje, ai iu bëri thirrje të gjitha partive që të bëhen bashkë kundër tij në garë.

  “Nga ky moment e bëj kandidaturën publike. Të gjitha partive ju them bëhuni të gjitha dorë për dhe hajde garojmë”, shtoi Bahtiri.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA), ka gjetur shkelje të shumta në ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve. Tek kategoria e ndarjes së...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, zëvëndësministri i Mbrojtjes Syla, ambasadori Mehdi Halimi, drejtori i Përgjithshëm i Policisë Gazmend Hoxha dhe...
  Lajme18 Qershor 2024
  Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trendafilova, e ka paralajmëruar Nasim Haradinajn që t’iu përmbahet kushteve të përcaktuara...
  Të tjera
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...
  Lajme18 Qershor 2024
  Alon Ben-Meir, profesor i njohur amerikan, konsideroi se qeveritë në Kosovë, duke përfshirë edhe ekzekutivin aktual të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV),...
  Lajme18 Qershor 2024
  Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli, për FrontOnline, deklaron se ka një tendencë që veteranët e UÇK-së, të paraqitën...
  Lajme18 Qershor 2024
  Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me kryeministrin e ri serb, Millosh Vuçeviq, në Athinë. Lajçak tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.