Lajme

Bahtiri thotë se do të kandidojë përsëri për kryetar të Komunës së Mitrovicës

Bahtiri thotë se do të kandidojë përsëri për kryetar të Komunës së Mitrovicës
23:39 | 24 Korrik 2020

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se do të kandidojë përsëri si kryetar i Komunës së Mitrovicës, në zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Nuk do të lejoj në vitin 2013. Nuk do t’i lë qytetarët në atë situatë që i kam gjetur”, është shprehur Bahiri.

Ai tha se në zgjedhjet e radhës do të kandidojën nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje për karrigen e të parit të Mitrovicës.

“Le të dalin të gjithë, kryetari Bahtiri do të jetë vetëm me VV’në”, ka thënë Bahtiri.

Tutje, ai iu bëri thirrje të gjitha partive që të bëhen bashkë kundër tij në garë.

“Nga ky moment e bëj kandidaturën publike. Të gjitha partive ju them bëhuni të gjitha dorë për dhe hajde garojmë”, shtoi Bahtiri.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera