×
Etiketë: bahtiri
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lajme04 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë në praninë e presidentit amerikan, Donald Trump, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar disa marrëveshje, në mesin e së cilës është edhe që të dyja palët të bien dakord të punojnë me...
Kronika03 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin policor, Nuradin Nuradini, me të cilët ka biseduar lidhur me gjendjen e sigurisë,...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri ka thënë se sot ka vendosur që e diela të jetë ditë pushimi. Sipas tij, ky vendim hyn në fuqi nga data 23 gusht. “Pas shqyrtimit...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka kërkuar nga inspektorët komunalë që të fillojnë me zbatimin e masave të reja, duke vendosur pikat shenjëzuese për krijimin e distancës së duhur mes tavolinave në të...
Lajme11 Gusht 2020
“Me iniciativën për rrëzimin e Qeverisë, ne do t’i qesim në sipërfaqe ata që fshihen pas perdes. Po flasim për PDK-në, të shohim se a janë ata me të vërtetë në opozitë, apo janë pas...
Vip08 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka thënë se Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje këngëtarit Gramoz Aliu të mbaj turne në Mitrovicë, pa e pytur fare komunën. Bahtiri tha se Qeveria...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur një takim me zyrtarët komunal nga Drejtoria e Inspeksionit dhe komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, me zv. komandantin, me të cilët është koordinuar për...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetarit të Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri, siç duket i pëlqejnë mjaftë shumë veturat. Në një lidhje direkte për emisionin “#Gjesi”, e cila është realizuar në oborrin e shtëpisë së tij në Gushavc, aty janë...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri do ta padisë Fehmi Feratin, ish-kandidatin e VV-së për kryetar të Mitrovicës, pasi ky i fundit i reagoi ashpër Bahtirit, kur kërkoi nga BIK që të lejohet falja e Bajramit...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, pas lajmit se do të ndalohet falja e namazit të Bajramit, i është drejtuar me një kërkesë myftiut Tërnava për lejimin e faljes së namazit në sheshin e Mitrovicës. Bahtiri...
Lajme24 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se do të kandidojë përsëri si kryetar i Komunës së Mitrovicës, në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Nuk do të...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka bërë të ditur se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur koalicion në këtë komunë. Bahtiri ka thënë se ai e kishte shqyrtuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.