Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Agim Bahtiri premton padi për shpifje ndaj Fehmi Feratit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri do ta padisë Fehmi Feratin, ish-kandidatin e VV-së për kryetar të Mitrovicës, pasi ky i fundit i reagoi ashpër Bahtirit, kur kërkoi nga BIK që të lejohet falja e Bajramit në shesh.

  “Për shkak të shpifjeve të vazhdueshme, e të cilat kanë kulmuar më një shpifje të ulët të bërë sot, ndaj ish kandidatit të dështuar për kryetar të Mitrovicës do të bëjë padi të hënën”, ka thënë Bahtiri.

  Lexo Edhe:

  Ish-gruaja e njeriut më të pasur në botë ka dhuruar 1.7 miliard dollarë për bamirësi nga paratë e divorcit

  Ferati ka akuzuar Bahtirin se po mendon vetëm për votuesit e vet, duke përdorur fenë për poena politik.

  Madje, për të treguar se Bahtiri nuk ka lidhje shumë me fe, ka përmendur që ka 15 femna në kabinet e është vizitor i diskotekave.

  “Qe njeri që mendon për votuesit e vet! Ta merr mendja është Haxhi i pesëfisht. Familjen e vet në Holandë, kabinetin me 15 femra të reja, vizitor i diskotekave etj…e Mitrovica nuk ka as spital të kompletuar! Injorancë e vetëvraje masive!”, ka shkruar Ferati.

  Postimi i plotë i Agim Bahtirit:

  Për shkak të shpifjeve të vazhdueshme, e të cilat kanë kulmuar më një shpifje të ulët të bërë sot, ndaj ish kandidatit të dështuar për kryetar të Mitrovicës do të bëjë padi të hënën.

  Nëse dikujt i ka penguar kërkesa ime që të mundësohet falja e namazit të Kurban Bajramit në shesh, nuk është problem i imi!

  Sa për informim dhe korrektësi, në kabinetin tim punojnë katër persona, dy meshkuj dhe dy femra.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri Kurti sot do ta vizitojë shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”. Sipas ZKM-së, kjo vizitë do të bëhet me...
  Lajme20 Mars 2023
  Dhomat e specializuara kanë njoftuar se sot mbahet konferencë në rastin gjyqësor Thaçi dhe të tjerët. Ndryshe aktakuza e parë kundër katër...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në Prizren. Policia njofton se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi...
  Të tjera
  Lajme20 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, është kritik për...
  Lajme20 Mars 2023
  Sot me fillim nga ora 11:00, do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Ksovës, në të cilën në...
  Lajme20 Mars 2023
  177 raste aktive janë aktualisht në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, dje janë regjistruar 8 raste të reja nga 57 testimet e bëra.
  Lajme20 Mars 2023
  Gjermania, NATO, Turqia kanë përshëndetur dakordimin e arritur të shtunën në Ohër për zbatimin e marrëveshjes për normalizmin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Kërkesa...
  Lajme20 Mars 2023
  Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken, e ka përshëndetur dakordimin e arritur të shtunën në Ohër për zbatimin e marrëveshjes për normalizmin...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.