Lajme

Austria rihap kufijtë ajrorë me shtetet e Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën dhe Shqipërinë

Austria rihap kufijtë ajrorë me shtetet e Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën dhe Shqipërinë
18:19 | 31 Korrik 2020

Nga data 1 gusht Austria ka vendosur të heq ndalimin e kufijve.

Ndalimet e fluturimit nga 18 vende do të përfundojnë në mesnatën e 31 korrikut. Kështu thuhet në një njoftim për shtyp të bërë nga Aeroporti i Vjenës, raporton oe24.at, përcjell Albinfo Austria.

Por duhet të keni kujdes: Të gjithë udhëtarët që zbresin në Aeroportin e Vjenës duhet të dëshmojnë një test PCR negativ jo më të vjetër se tre ditë ose duhet të ta pranojnë kushtin e vet-izolimit dhjetë ditor dhe të kërkojnë që testin PCR ta bëjnë në Austri brenda 48 orëve.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera