Lajme

Asamblisti I LVV-së: Shpend Ahmeti po i punëson në Komunë militantët e PSD-së

Asamblisti I LVV-së: Shpend Ahmeti po i punëson në Komunë militantët e PSD-së
12:43 | 24 Shtator 2020

Asamblisti I Kuvendit Komunal në Prishtinë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Egzon Azemi, përmes një statusi në rrjetin social “Facebbok”, e ka kritikuar kryetarin e kësaj komune Shpend Ahmetin, për punësimet që po bëhen.

Azemi, ka thënë se në konkursin e fundit të Komunës së Prishtinës për anëtar të Komisionit të Ndërmarrjes Kuzhina Qendrore janë punësuar Naim Jakaj dhe Muhamet Bytyqi të dy këta anëtar të PSD-së.

Statusi i plotë i Azemit:

“Naim Jakaj i emëruar nga Shpend Ahmeti anëtar i Komisionit të Ndërmarrjes Kuzhina Qendrore.

E paska marrë në punë, Muhamet Bytyqin.
Të dy anëtarë të PSD-së.

Ndërsa Nysret Azemi nga Gostivari veteran i luftës së Kosovës e Iliridës, ka mbetur i papunë vetëm se nuk ishte mbështetës por kritik i Shpendit”.

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera