×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një person për tentim vrasje

  FrontOnline
  26 Shtator 2020

  Një person, është arrestuar gjatë ditës së enjte, për shkak se kishte therur me mjet të mprehtë një person, raporton Front Online.

  Sipas Policisë së Kosovë, gjendja e viktimës është e rëndë.

  Fsh. Brodosan, Gjakovë 24.09.2020-22:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull   kosovari cili për motive të panjohura e ka therur me një mjet te mprehte-thikë viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor ne spitalin rajonal në Gjakove ku sipas mjekeve gjendja e tij është e rendë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje’, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Front Online/

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Kronika24 Maj 2024
  Policia në Pejë sot ka pranuar njё video incizim nga njё qytetar, ku shihet se njё veturё me datё 21.05.2024 bёn tejkalim...
  Kronika24 Maj 2024
  Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Zëdhënësi i policisë...
  Kronika23 Maj 2024
  Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka njoftuar se ka vdekur kirurgu, Hysen Mazrekaj . Në njoftimin e këtij spitali thuhet se mbledhja...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.