Kronika

Arrestohet një person për tentim vrasje

Arrestohet një person për tentim vrasje
11:49 | 26 Shtator 2020

Një person, është arrestuar gjatë ditës së enjte, për shkak se kishte therur me mjet të mprehtë një person, raporton Front Online.

Sipas Policisë së Kosovë, gjendja e viktimës është e rëndë.

Fsh. Brodosan, Gjakovë 24.09.2020-22:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull   kosovari cili për motive të panjohura e ka therur me një mjet te mprehte-thikë viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor ne spitalin rajonal në Gjakove ku sipas mjekeve gjendja e tij është e rendë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje’, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Front Online/

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera