×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen katër shtetas të Serbisë, kaluan ilegalisht kufirin

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ndaj katër (4) personave meshkuj shtetas të Serbisë, me urdhër të prokurorit kujdestar të Prokurorisë Themelore në Mitrovicë është iniciuar rasti ‘kalim i paautorizuar i vijës kufitare’ dhe ‘kontrabandë e mallrave’ me ç’rast ka lëshuar vendimin mbi ndalimin e personave të cilët janë dërguar në qendrën e mbajtjes në SP Mitrovicë.

  Personi i katërt ka pasur urdhëresë aktive nga gjykata dhe është marrë nga DRP Gjakovë.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Kronika28 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku,...
  Kronika28 Shkurt 2024
  Një shtetase e huaj ka raportuar në policinë në Prishtinë se është sulmuar seksualisht nga një i dyshuar. Rasti ka ndodhur dje...
  Kronika28 Shkurt 2024
  Sot varroset 26-vjeçari Shkumbin Hebibaj që vdiq pas goditjes nga një veturë në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, më 26 shkurt. Varrimi...
  Të tjera
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.