×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Arrestohen dy pilotë sepse tentuan të pilotojnë në gjendje të dehur

  FrontOnline
  15 Gusht 2019

  Fluturimi nga Glasgou për në Nju Xhersi u anulua pasi dy pilotët u arrestuan pasi tentuan të niseshin në gjendje të dehur.

  Policia skoceze njoftoi se të dy pilotët e “United Airlines”, në kontrollin para se të nisej fluturimi, rezultonin të ishin nën ndikimin e alkoolit.

  Pilotët, njëri 61 dhe tjetri 45 vjeç tashmë do të përballen me drejtësinë.
  Kjo ka bërë që fluturimi UA162 të anulohej dhe udhëtarët nuk dinin asgjë duke shprehur zemërimin e tyre në rrjete sociale. Ata u njoftuan për gjithçka kishte ndodhur vetëm pas një ore.

  Megjithatë, kjo nuk është e parë që pilotët e kësaj kompanie tentojnë të pilotojnë aeroplanin në gjendje të dehur pasi kjo ka ndodhur edhe në një rast të mëparshëm.

  Në atë rast, pilotët ishin dënuar me 10, përkatësisht 15 muaj burg.

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.