[wp-story]

Lajme

Armend Zemaj përplaset në komision me deputetët e VV-së: Filmat e juve te unë nuk shiten

Armend Zemaj përplaset në komision me deputetët e VV-së: Filmat e juve te unë nuk shiten
11:29 | 19 Qershor 2020

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, po raporton në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e situatës me koronavirus.

Zemaj ka theksuar vendimet e reja kanë qenë obligative, duke e parë sipas tij, situatën me rritjen e rasteve me Covid 19.

Gjatë raportimit ai ka pasur disa përplasje me deputetët e VV-së, Fitim Uka i cili e ka akuzuar për keqmenaxhim. Zemaj i ka paraqitur para tyre fotot e protestës së 12 qershorit duke thënë se aty u rrezikua jeta e qytetarëve.

“Avdullah Hoti ka qenë i shqetësuar më 12 qershor, a e din për çka ka qenë i shqetësuar? Kshyre, është tmerru nga këto pamje kur pa mijëra qytetarë që i keni mbledhë dhe ekspozu në rrezik. Edhe Qeveria e Kosovës, edhe deputetët edhe qytetarët, këta filma të juve te unë nuk shiten”, u shpreh ai para komisionit.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera