×
 • Lajme
 • Front TV
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Antari i Komisionit për Buxhet: Të mos vonohet procesi për 10 përqindëshin e tërheqjes në Trust

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Fatmir Rexhepi, anëtar i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, për Front Online, ka thënë që janë në pritje të dërgimit të këtij amendamenti për shqyrtim në këtë Komision.

  “Si formë e përfaqësimit në Parlament tek ne si deputetë, çdo variabël dhe propozim që ka të bëj me të mirën e shoqërisë dhe njerëzve, pavarësisht dallimeve tona politike, është e rendit që të përkrahet, të votohet”, ka thënë ai.

  Sipas  tij, në këtë proces nuk duhet të ketë vonesa dhe barriera.

  Si mund t’i tërhiqni paratë nga Trusti? Flasin deputetët dhe ekspertët

  “E kemi parasysh situatën dhe ne nuk duhet të vonohemi dhe që të kemi barriera. Të gjithë duhet të marrin shërbime që sa më shpejtë t`i thjeshtojmë procedurat, vendimet t`i marrim dhe kjo e mirë të delegohet drejtpërdrejtë që të kenë mbështetje edhe bizneset, edhe qytetarët në mënyrë që ky të jetë një hap i shpejtë dhe i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike”, ka thënë ai.

  Se është hap mirë i menduar, po pohojnë edhe njohësit e çështjeve ekonomike në vend.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad, në një intervistë për mediat serbe deklaroi se është shumë e rëndësishme që të gjitha marrëveshjet...
  Sport27 Shkurt 2024
  Interi i këtij edicioni është një skuadër e frikshme, që nuk mund ta ndalojë askush. Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzaghi është...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...
  Sport27 Shkurt 2024
  Roma ka marrë fitoren e pestë në gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A që po udhëheqet nga Daniele De Rossi. Legjenda...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.