×
Etiketë: procesi
Lajme15 Shtator 2020
Në shkollat e Kosovës sot ka nisur viti i ri shkollor. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka thënë që përkundër kushteve të pazakonta si shkak i pandemisë sipas tij, procesi mësimor ka nisur mirë. “Në...
Lajme14 Shtator 2020
Ky vit që në pjesën dërmuese u shoqërua i mbyllur për institucionet arsimore, diktuar nga gjendja epidemiologjike në vend, këtë të hënë, ktheu gëzimin në fytyrat e mijëra nxënësve, prindërve e mësimdhënësve. Kështu, sipas rekomandimeve...
Lajme13 Shtator 2020
Nga nesër do të nis procesi mësimor, në bazë të rregullave të reja të vendosura nga institucionet shtetërore për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19. Nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës është bërë...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj ku kanë diskutuar në lidhje me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. Zemaj ka theksuar se do të vazhdojnë me...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik, Damon Wilson, thotë se dokumentet e nënshkruara nga Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë duhet shikuar si pjesë të një procesi më të gjerë historik, i cili po zgjidhet....
Lajme23 Gusht 2020
Më 1 shtator nxënësit pritet t’i kthehen procesit mësimor në banka, për të vijuar mësimin. E, në këtë kohë pandemie, janë menduar edhe disa masa në formë rregullash, se si do të zhvillohet mbarëvajtja e...
Lajme22 Gusht 2020
Procesi i përzgjedhjes së kreut të Institucionit të Avokatit të Popullit është kthyer në traditë që të zvarritet. Ndonëse mandati aktual ka përfunduar, Kuvendi i Kosovës nuk ka përfunduar akoma procedurat për përzgjedhjen e kryesuesit...
Lajme13 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës, respektivisht drejtoria e Arsimit është mobilizuar që më 1 shtator të fillojnë mësimin me tre skenarët e nxjerra nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës,...
Lajme06 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni ka deklaruar se brenda 12 muajve duhet të ketë një marrëveshje përfundimtare në mes Kosovës dhe Serbisë me njohje reciproke ose i gjithë procesi do të prishet. Hyseni...
Lajme28 Korrik 2020
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka shprehur kundërshtinë me rrjedhjen e procesit përzgjedhës për Avokatin e Popullit në Kuvendin e Kosovës. GLPS thotë se në takimet me anëtarët dhe kryetaren e Komisionit për...
Front TV24 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të lejohet që procesi i dialogut të zbres në nivel teknik. Thaçi këtë e ka thënë pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, të...
Lajme22 Korrik 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se sot Qeveria ka shkelur mbi një punë që kishte nisur në fundin e shkurtit të vitit 2020, kur edhe u themelua grupi i ekspertëve për vetingun në...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Dita e zgjedhjeve në SHBA është e përcaktuar me ligjin amerikan, dhe është gjithmonë e martja e parë e muajit nëntor. Këtë vit ato do të mbahen më 3 nëntor. Sipas mediave të huaja, përcjell...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.