Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Thaçi: Nuk do të lejojmë që procesi të zbresë në nivel teknik

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të lejohet që procesi i dialogut të zbres në nivel teknik.

  Thaçi këtë e ka thënë pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, të premten paradite. Sipas presidentit Thaçi për vendin dhe shoqërinë është shumë me rëndësi që bashkëpunimi i institucioneve të jetë efektiv.

  “Në këtë kuadër ishte edhe takimi me kryeministrin Hoti. Është jetik që të ndodhë ky bashkëpunim mes institucioneve. Diskutuam për çështjen se si ta kalojmë sa më mirë, sa më lehtë e sa më shpejtë gjendjen me COVID-19”, ka thënë Thaçi.

  Është diskutuar edhe çështje që kanë të bëjnë me zhvillimin ekonomik, por edhe për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

  “E kam mirëpritur emërimin e Skënder Hysenit. Është me interes që të ndodhë ky dialog, sepse vetëm me dialog, takime dhe fqinjësi të mirë, Kosova mund të lëviz drejt perspektivës evropiane. Por në të njëjtën kohë duhet të ruajmë identitetin tonë. Në asnjë rrethanë të mos lejojmë që ky proces të zbres në një nivel teknik”, ka theksuar presidenti Thaçi.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.