Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Prej nesër nis procesi mësimor, kështu do të duken shkollat nga brenda

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Nga nesër do të nis procesi mësimor, në bazë të rregullave të reja të vendosura nga institucionet shtetërore për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19.

  Nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës është bërë e ditur përmes fotografive se si do të duken bankat shkollore, prej nesër e deri në përmirësimin kësaj gjendje, transmeton Indeksonline.

  Nga kjo ministri është bërë sërish thirrje që të respektohen rregullat: Mbajtja e maskës, distanca dhe higjiena.

  “Kështu duket nga brenda një shkollë e përgatitur që të presë nxënësit nesër, më 14 shtator 2020.Respektoni rregullat: Mbajeni maskën, distancën dhe higjienën!”, thuhet në njoftim.

  Duhet theksuar se edhe vetë ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj theksoi se duhet një përkujdesje e lartë duke filluar nga nxënësit, prindërit e arsimtarët.

  Në mënyrë që ky proces të ecën mbarë dhe të mos-ketë rrezik të virusit.

   

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Njohësi i proceseve politike, Jusuf Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave që të mërkurën mbrëma i bëri kryeministri i vendit, Albin Kurti lidhur...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Në këtë takim është diskutuar edhe për...
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Të tjera
  Kronika23 Mars 2023
  Një person raportohet të ketë qenë viktimë e grabitjes dje në fshatin Bablak të Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se derisa ka...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Lajme23 Mars 2023
  Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Sllatinë të Fushë-Kosovës. Viktima femër ka raportuar se derisa ishte duke qëndruar në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.