Lajme

Alush Gashi emërohet këshilltar politik i Kryeministrit Hoti

Alush Gashi emërohet këshilltar politik i Kryeministrit Hoti
12:36 | 22 Qershor 2020

Alush Gashi ka vjet që nuk ka qenë aktiv në politikë.

Por ish ministri i Shëndetësisë, tash është emëruar si këshilltar politik i Kryeministrit Avdullah Hoti.

“Ju njoftoj që nga sot kam filluar angazhimin tim si Këshilltar Politik i Kryeministrit Hoti. Falënderoj KM Hoti dhe Kryetarin Mustafa për besimin e dhënë”, ka shkruar Gashi në Facebook.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera