×
 • Lajme
 • Lajme

  Alea e vogël vuan nga Leukemia, ajo ka nevojë për ndihmën tuaj

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Alea Krasniqi,  gjashtë muajshe nga Ferizaj ka lindur me sëmundjen e rëndë, Leukemia Akute Lymphoblastic.

  Sëmundja e saj nuk mund të trajtohet në Kosovë, por në shtetin turk. Andaj, për trajtimin e sëmundjes së Aleas, nevojitet shuma prej 110 mijë euro.

  Për momentin është siguruar shuma prej 65 mijë euro, ndërkaq nevojiten edhe 45 mijë euro që të mblidhen sa më shpejt, për shërimin e Aleas së vogël. Alea është fëmija i parë në familje, i prindërve Mexhid dhe Valentina Krasniqi, pas 10 vite martesë.

  Të gjitha ata që kanë mundësi të japin kontributin e tyre për shërimin e Aleas mund t’i dërgojnë të hollat e tyre në këtë xhirollogari bankare:

  XK05 20-14-0001832005-89:

  Swift Code: TEBKXKPR

  Si dhe mund të telefoni në këtë numër: +383/49-334-594.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.