Sport

Adnan Januzaj e merr një super-lajm nga Belgjika

Adnan Januzaj e merr një super-lajm nga Belgjika
12:13 | 18 Maj 2022

Belgjika do ta nis kampanjën e re në Ligën e Kombeve gjatë muajit qershor.

Me këtë rast, “Djajtë e Kuq” kanë publikuar listën e futbollistëve të ftuar, shkruan FrontOnline.

Në këtë listë është edhe një futbollist shqiptar.

May be an image of 1 person and text that says 'SQUAD LIST THE NETHERLANDS HOME POLAND HOME WALES AWAY POLAND AWAY KOEN CASTEELS THIBAUT COURTOIS SIMON MIGNOLET MATZSELS TOBY ALDERWEIRELD DEDRYCK BOYATA JASON DENAYER WOUT FAES BRANDON MECHELE ARTHUR THEATE JAN VERTONGHEN TIMOTHY CASTAGNE YANNICK CARRASCO THOMAS FOKET THORGAN HAZARD THOMAS MEUNIER ALEXIS SAELEMAEKERS KEVIN DE BRUYNE LEANDER DENDONCKER AMADOU ONANA YOURI TIELEMANS HANS VANAKEN AXEL WITSEL CHARLES DE KETELAERE EDEN HAZARD ADNAN JANUZAJ DRIES MERTENS DENNIS PRAET LEANDRO TROSSARD MICHY BATSHUAYI ROMELU LUKAKU LOIS OPENDA DEVILTIME'

Bëhet fjalë për istogasin Adnan Januzaj.

Januzaj ka qenë në formë mahnitëse këtë edicion me Real Sociedadin në La Liga.

Ndryshe, në muajin qershor, Belgjika përballet me Holandën, Poloninë, Uellsin dhe sërish me Poloninë./FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera