×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  89 raste të reja me Coronavirus në Japoni

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Japonia ka publikuar bilancin ditor me COVID-19.

  Japonia raportoi 89 raste të koronavirusit dhe pesë vdekje të mërkurën, sipas ministrisë së saj të shëndetësisë, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

  Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me Covid-19 në Japoni është 18.822, me 712 nga anija e lundrimit Diamond Princess. Të paktën 981 njerëz kanë vdekur nga koronavirus, me 13 prej tyre nga anija.

  Ministria tha se 16.921 pacientë ose janë larguar nga spitalet ose janë shëruar deri të marten, transmeton lajmi.net.

  Kryeqyteti Tokio raportoi 55 raste të reja të mërkurën, duke shënuar rritjen më të lartë që nga 5 maj.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.