Bota/Rajoni

89 raste të reja me Coronavirus në Japoni

89 raste të reja me Coronavirus në Japoni
09:59 | 25 Qershor 2020

Japonia ka publikuar bilancin ditor me COVID-19.

Japonia raportoi 89 raste të koronavirusit dhe pesë vdekje të mërkurën, sipas ministrisë së saj të shëndetësisë, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me Covid-19 në Japoni është 18.822, me 712 nga anija e lundrimit Diamond Princess. Të paktën 981 njerëz kanë vdekur nga koronavirus, me 13 prej tyre nga anija.

Ministria tha se 16.921 pacientë ose janë larguar nga spitalet ose janë shëruar deri të marten, transmeton lajmi.net.

Kryeqyteti Tokio raportoi 55 raste të reja të mërkurën, duke shënuar rritjen më të lartë që nga 5 maj.

Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion

Të tjera