Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  67 pacientë me COVID-19 në spitalin e Pejës

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  67 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në spitalin në Pejë. Këtë e ka bërë të ditur spitali të shtunën në mëngjes.

  Numri i pacientëve me COVID-19 të premten ishte 70. Pra numri po shkon duke rënë.

  Sipas njoftimit shtatë pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit.

  Prej të hospitalizuarve, 26 pacientë janë në oksigjenoterapi, ndërsa nëntë janë në gjendje më të rëndë. Të tjerët kanë gjendje stabile.

  “Nga personeli i spitalit, pesë mjekë, 11 infermierë dhe tre punëtorë të shërbimit teknik janë të infektuar me COVID-19. Një pacient i moshës 73-vjeçare nga Komuna e Klinës, fatkeqësisht ka vdekur gjatë ditës së djeshme. I ndjeri ka qenë me diagnozë COVID-19, ka kryer testin por ende nuk ka pasur rezultat”, thuhet në njoftimin e Spitalit të Pejës.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.