Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  585 raste aktive me Coronavirus në komunat me shumicë serbe

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjatë 24 orëve të fundit në komunat me shumicë serbe në Kosovë, janë shënuar 68 raste të reja me Coronavirus, si dhe një person ka humbur jetën.

  Shtabi i Krizave i Komunës së Mitrovicës Veriore ka njoftuar se viktima që ka vdekur nga COVID-19 është nga fshati Priluzhë i Obiliqit.

  Gjatë kësaj periudhe në këto komuna janë shëruar edhe 25 pacientë.

  Në zonat e banuara me serbë në Kosovë aktualisht janë 585 raste aktive me COVID-19, ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 45 persona.

  Në ndërkohë dje në nivel vendi janë shënuar 720 raste të reja me Coronavirus, janë shëruar 469 të tjerë si dhe 11 persona e kanë humbur betejën me këtë virus.

  Kujtojmë që rastet pozitive kanë qenë nga këto komuna: Prishtinë 319 raste, Gjilan 62 raste, Ferizaj 47 raste, Fushë-Kosovë 44 raste, Podujevë 33 raste, Mitrovicë 27 raste, Prizren 27 raste, Lipjan 23 raste, Pejë 18 raste, Vushtrri 14 raste, Skenderaj 11 raste, Viti 11 raste, Suharekë 10 raste, Kamenicë 9 raste, Malishevë 9 raste, Drenas 8 raste, Obiliq 7 raste, Kaçanik 6 raste, Klinë 6 raste, Gjakovë 5 raste, Rahovec 5 raste, Shtime 5 raste, Deçan 4 raste, Dragash 4 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Istog, Kllokot, Novobërdë, Zubin-Potok dhe Zveçan.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Të tjera
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.