×
 • Lajme
 • Lajme

  50 persona të izoluar në Kamenicë, i infektuar vetëm kryetari Kastrati

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Mbrëmë në tërë Kosovën rezultuan 141 të infektuar me COVID-19, prej të cilëve njëri doli të ishte nga komuna e Kamenicës, raporton Front Online.

  I pari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, ishte i vetmi i infektuar. E që njëkohësisht po del të jetë i vetmi rast aktiv atje.

  Mirëpo, gjendja e tij po del të jetë e mirë.

  Kështu bëri të ditur nënkryetari i Kamenicës Faton Jakupi, në një prononcim për Front Online.

  “Në komunën tonë është vetëm një rast aktiv, dhe ai është kryetari Qëndron Kastrati. Gjendja e tij është shumë e mirë. Ishte rast kontakti”, deklaroi ai.

  Pas rikthimit të rasteve me COVID-19, në Kamenicë janë izoluar edhe disa persona.

  “Për momentin janë të izoluar 50 persona në komunën tonë. Kjo ka ardhur si rezultat i kontaktit të tyre me persona të infektuar”, theksoi Jakupi për Front Online.

  Në Kosovë deri tani kanë rezultuar 1.756 persona të infektuar. Prej tyre 968 janë shëruar. Ndërsa 34 e kanë humbur betejën me këtë virus./Front Online/

   

   

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në Facebook për samitin Ukrainë-Evropa Juglindore që u mbajt ditën e sotme në Tiranë. “Një...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është shprehur se kanë kërkuar kërkuar sanksionimin e Milan Radoiçiqit, por  sipas tij nuk...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Gjatë qëndrimit në Belfast të Irlandës Veriore, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjithashtu vizitoi shkollën Nettlefield, për të parë nga afër dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.