Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  38 vjeçari plagos rëndë 17 vjeçaren me sëpatë

  FrontOnline
  25 Mars 2023

  Një burrë në Gjermani ka plagosur rëndë një vajzë 17-vjeçare me sëpatë pasi kërcënoi pasagjerët në një tren, tha policia. Në qytetin Guben, në kufirin me Poloninë, 38-vjeçari hipi në një tren që udhëtonte midis qyteteve gjermane lindore Frankfurt am Oder dhe Cottbus.

  Burri, i identifikuar nga policia si shtetas polak, vrapoi nëpër disa vagona përpara se policia të njoftohej për rastin. Ai dëmtoi pjesë të brendshme të trenit dhe shkatërroi ekranet televizive. Burri më pas sulmoi vajzën 17-vjeçare me sëpatë dhe e plagosi në kokë, tha zëdhënësi i policisë.

  Oficerët e policisë që hipën në tren i morën mjetin metalik. Viktima është dërguar në spital, por lëndimet e saj janë jashtë rrezikut për jetën. I dyshuari ndodhet në paraburgim për t’u marrë në pyetje. Policia nuk dha detaje të mëtejshme rreth incidentit, por tha se aktualisht nuk ka asnjë indikacion se krimi ishte i motivuar fetarisht apo politikisht.

  Në shkurt, një palestinez goditi me thikë disa pasagjerë në një tren që udhëtonte nga qyteti verior gjerman i Kielit për në Hamburg. Dy persona humbën jetën, pesë të tjerë u plagosën. I dyshuari, i cili tashmë është i njohur për policinë, ditë më parë është liruar nga paraburgimi./FrontOnline/

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi të hënën se Spanja do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 23 korrik. Ky...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  75 shkolla në të gjithë Serbinë kanë marrë njoftime për bomba deri në orën nëntë të mëngjesit të sotëm. Kështu i është...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.