[wp-story]

Bota/Rajoni

28 raste të reja me Coronavirus në Kinë

28 raste të reja me Coronavirus në Kinë
08:09 | 18 Qershor 2020

Gjatë 24-orëve të fundit në shtetin e Kinës, janë regjistruar edhe 28 raste të reja me virusin Covid-19, raporton Front Online.

Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit, në Pekin janë regjistruar 21 raste të reja, teksa dy raste në Hebei dhe një në Tianjin, raporton Cnn, transmeton Front Online.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera