×
 • Lajme
 • Lajme

  2 mijë euro pagë, pak punë për deputetët

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Një fat që po i përcjell legjislaturat me rend tash e sa vite është ai i mungesës së kuorumit.

  Nga kjo s’po mundet të ikë as legjislatura e shtatë.

  Qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti, ka shumicën minimale në kuvend dhe kjo po vështirëson punën ekzekutivit.

  Javën që lame pas 5 marrëveshje ndërkombëtare milionëshe dështuan të kalojnë në kuvend në mungesë të kourumit.

  E më mirë nuk po qëndrojnë as rezolutat të cilat po dështojnë të miratohen.

  Por opozita po duket të jetë e vendosur që mos të marrë pjesë në votimet e qeverisë që ata e quajnë, Koti.

  Pikërisht opozitën po e fajësojnë ata që tashmë janë pjesë e pushtetit për dështimin e votimit të marrëveshjeve.

  Albena Reshitaj thotë që veprime të tilla po e destabilizojnë punë e kuvendit.

  Ndërsa KDI që e monitoron punën e kuvendit thotë që mungesa e kourumit nuk është diçka e re.

  Seancat po mbahen në kuvend po zgjasin deri në orët e mesnatës teksa në to nuk po mungojnë shprehjet kritikuese mes deputetëve e ofendimet ndaj njëri tjetrit.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.