Lajme

139 persona të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

139 persona të shëruar nga Covid-19 në Kosovë
15:21 | 25 Korrik 2020

Edhe 139 pacientë të prekur me Covid-19 kanë arritur të shërohen nga virusi.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë përmes njoftimit në Facebook.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 139 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 3.753 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.995”, thuhet në njoftimin e IKShPK-së.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 555 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 237 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 6.917 raste nga 33.844 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 169 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

237 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera