Bota/Rajoni

13 persona humbën jetën në bombardimet e Dnipropetrovsk

13 persona humbën jetën në bombardimet e Dnipropetrovsk
09:52 | 10 Gusht 2022

13 persona humbën jetën nga bombardimet ruse të rajonit Dnipropetrovsk në Ukrainën qendrore, njoftoi sot guvernatori i asaj zone, Valentin Reznichenko, duke rishikuar numrin fillestar të të vdekurve, ku thuhej se 21 persona humbën jetën.

Në qytetin Marganec në atë zonë, 20 ndërtesa u dëmtuan, shtoi Reznichenko, raportoi Reuters.

Në qytetin e Marganecit janë dëmtuar 20 objekte./FrontOnline/

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera