×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  10.3 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Rastet me COVID-19 në botë kanë arritur shifrën 10.3 milionë.

  Numri i infeksioneve të konfirmuara me koronavirus gjatë rrjedhës së pandemisë ka kaluar 10.3 milionë, duke u rritur me mbi 100,000 sipas gjurmuesit të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

  Aktualisht ka 10.302.052 raste të njohura, dhe 505.505 vdekje.

  Këto janë dhjetë vendet më të prekura:

  SH.B.A.: 2,590,552 raste (Vdekjet: 126,140)

  Brazili: 1,368,195 (Vdekjet: 58,314)

  Rusia: 640,246 (Vdekjet: 9,152)

  India: 566.840 (Vdekjet: 16.893)

  MB: 313,470 (Vdekjet: 43,659)

  Peru: 282.365 (Vdekjet: 9,504)

  Kili: 275.999 (Vdekjet: 5,575)

  Spanjë: 248.970 (Vdekjet: 28,346)

  Itali: 240,436 (Vdekjet: 34,744)

  Irani: 225,205 (Vdekjet: 10,670)

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.