×
Etiketë: botën
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë  botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Një nga konfliktet “e ngrira” të Europës ka shpërthyer përsëri. Në të gdhirë të së dielës, ushtria armene i është kundërpërgjigjur blindave dhe avionëve e Azerbajxhanit. Dhjetëra njerëz janë vrarë, duke përfshirë edhe civilë, ndërsa...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të Bashkuara ka folur për marrëveshjet që janë nënshkruar së fundi me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, duke përmendur...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri COVID-19 në botë ka tejkaluar shifrën 30 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i të prekurve nga coronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 30 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë do t’i bëjë këto dy vende, ashtu si edhe Ballkanin dhe botën, më të sigurta. Një...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka quajtur të jashtëzakonshëm guximin e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për të shkuar më 4 shtator në Washington për ta nënshkruar marrëveshjen...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
NASA dëshiron të blejë gurë nga Hëna dhe po kërkon kompani që do të shkojnë në "gërmime hapësinore". Kjo agjenci po kërkon të jetë në gjendje të krijojë një kornizë ligjore për aspiratat e saj...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
“Zoti është me Erdogan dhe qeverinë e tij”. Kështu u shpreh ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu, lidhur me konfliktin për çështjen e detit me Greqinë. “Turqia do të sundojë botën duke shkruar historinë” tha...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar gjithsej 28 025 252 raste me COVID-19. Numri më i madh i të...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.