Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 28 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar gjithsej 28 025 252 raste me COVID-19.

  Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në SHBA, me 6 549 475 raste deri më tani.

  Pas SHBA-së, 10 vendet e para me më shumë raste janë India me 4 465863, Brazili me 4 199 332 raste, Rusia 1 041 007 raste, Peruja 702 776 raste, Kolumbia 686 856 raste, Meksika 647 507 raste, Afrika e Jugut me 642 431 raste, Spanja me 543 379 raste, Argjentina me 512 293 dhe Kili me 427 027 raste.

  Në Turqi, numri i të diagnostikuarve me COVID-19 ka arritur në 284 943.

  Pas shfaqjes për herë të parë në Wuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar, COVID-19 u përhap në mbarë botën. Deri më tani jetën e kanë humbur 908 000 persona. Ndërkohë, 20 103 536 milionë persona janë shëruar nga virusi ndërsa ende vazhdojnë trajtimin 7 013 716 raste aktive.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Artem Uss, biznesmeni rus dhe djali i guvernatorit të një rajoni të Siberisë u arrestua në aeroportin e Milanos në tetor 2022,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Bashkisë së Bordosë i është vënë zjarri nga protestuesit në Francë. Më shumë se një milion njerëz dolën në rrugë në të...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Pentagoni raportoi se një kontraktor amerikan u vra dhe pesë trupa ushtarake amerikane, si dhe një kontraktor tjetër, u plagosën në një...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kostoja e ndërtimit në Kosovë, pas më shumë se një viti rritjeje të vazhdueshme, ka rënë. Megjithatë, kjo nuk ka bërë që...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pritet të zhvillojë këtë të diel një vizitë në Tiranë. Kurti do të takohet me kryeministrin e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Bashkisë së Bordosë i është vënë zjarri nga protestuesit në Francë. Më shumë se një milion njerëz dolën në rrugë në të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ish-i mbijetuari i masakrës në burgun e Dubravës, invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Zeqiri, sa herë që vjen data 24...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Pentagoni raportoi se një kontraktor amerikan u vra dhe pesë trupa ushtarake amerikane, si dhe një kontraktor tjetër, u plagosën në një...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Faton Abdullahu, ka thënë se po të bëheshin në të kaluarën lëshime sa i përket...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.