×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Zemaj në Prizren, diskutohet menaxhimi i situatës me COVID-19

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj kanë vizituar sot komunën e Prizrenit.

  Ata me këtë rast u pritën nga kryetari Mytaher Haskuka me të cilin do të diskutojnë për menaxhimin e situatës me pandemi në këtë komunë.

  Mediat në këtë takim u lejuan të marrin vetëm pamje. Ndërkohë, ministri Zemaj do të vazhdojë agjendën e tij në qytetin historik ku në ora 15:00 do të bëjë të ditur bilancin e rasteve të reja në 24 orët e fundit me COVID-19

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.