×
 • Kronika
 • Kronika

  ​Sulmojnë policët, arrestohen dy persona

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Një shtetas i Kosovës dhe një i Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në Ferizaj, pasi që të njëjtit kanë sulmuar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës.

  Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

  Kurse në Obiliq, janë arrestuar dy persona, pasi që të njëjtit kanë penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës.

  Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

  Edhe në Rahovec, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti ka penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës.

  Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Kronika15 Korrik 2024
  Gjatë 24-orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 1 mijë 667 tiketa trafiku. Gjatë kësaj periudhe kohore po ashtu raportohet...
  Kronika15 Korrik 2024
  Një burrë bashkë me dy djemtë e tij janë arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete...
  Kronika15 Korrik 2024
  Një grua është raportuar e vdekur në Prishtinë. Sipas raportit policor, tri vajzat e të ndjerës dyshojnë se vdekja e nënës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Vip15 Korrik 2024
  Një prej ish-banoreve më të komentuara të “BBV3”, Rike Roçi, ka qenë mbrëmjen e sotme e ftuar në “Top Arena”. Ajo ka...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.