×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Qytetarët e vlerësojnë të vonuar heqjen e pagesës për hyrje në QKUK

  FrontOnline
  07 Gusht 2020

  Nga sot hyrja në hapësirat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës do të jetë falas. Ky vendim u mor nga drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, e që do të përfitojnë të gjithë pacientët dhe përcjellësit e tyre që vinë në këtë institucion.

  Ky vendim ka evituar edhe pritjet që janë bërë para laurave.

  Por kishte prej tyre që nuk ishin të informuar për këtë vendim, andaj provonin edhe procedurën e rregullt të laurave.

  Halil Fazliu, njëri ndër qytetarët që pati fatin të hyjë pa pagesë, thotë për KosovaPress se ky vendim ka qenë dashur të merret qysh në fillim të pandemisë, pasi shoferët kanë shpenzuar shumë që nga ajo kohë.

  “Mirë është prej 13 marsit me e hekë këto krejt jo tash ende me pas kësi probleme të tjera se po thonë që po ndihmojnë një popullit e këndej nga 1 euro po i merr. Pastaj me të humb kjo 5 euro t’i marrin kështu që mirë paskan ba shyqyr zoti ja paska qellu dikush mbas 80 vjete çlirim” u shpreh Hamit Fazliu

  Edhe qytetari tjetër Shqipërim Gashi mirëpret këtë vendim, por thotë se është i vonshëm.

  “Normal që është lehtësim se kërkush nuk vjen për qejf gjithkush vjen për një zor edhe që në start paguan 1 euro tash najkush ka po shumica e popullit pe dimë në çfarë situate jemi. Shumë është lehtësim u deshtë shumë ma herët me i lirua krejt hapësirat publike”, tha Shqiprim Gashi.

  Një qytetar tjetër thotë se përveç që kanë shpenzuar, janë detyruar edhe të presin në kolona kohë të gjatë.

  “Ma mirë është mu hap na ka ra me pritë ka një gjysmë ore deri sa u hap deri sa u pagua, nuk është ai problem që e paguan 50 cent ose 1 euro po ma mirë është që u hapë se edhe këtu kanë bërë hajni”, tha ai.

  Nuk dihet se deri kur do të zgjasë kjo hapje e hyrje-daljeve, por ky ka qenë vendim i duhur dhe siç duket edhe lehtësim i madh për qytetarët të cilët e kanë pritur shumë mirë vendimin.

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Bashkimi Evropian (BE) një vit më parë patë vendosur masa ndëshkuese ndaj Kosovës për shkak të përshkallëzimit të situatës së sigurisë në...
  Lajme25 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës e sheh shqetësuese dhe të pakuptimtë faktin që edhe pas 9 muajsh që kur u krye sulmi terrorist ndaj...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputeti katalunas Eduard Pujol Bonell ka marrë fjalën për të prezantuar në Parlamentin e Spanjës propozimin e “Junts” që Qeveria e Spanjës...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Vip25 Qershor 2024
  Jennifer Lopez ka udhëtuar në Evropë me aeroplan komercial pas disa goditjeve financiare dhe anuloi turneun e saj mes probleme martesore me...
  Sport25 Qershor 2024
  Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Ndeshja...
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.