×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Osmani dhe Bowman flasin për zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi

  FrontOnline
  05 Shtator 2020

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bashkëbisedim virtual me ambasadorin kanadez Alan Bowman, ku është biseduar për situatën aktuale me pandeminë Covid-19 dhe menaxhimin e saj.

  Kryetarja Osmani ka falënderuar ambasadorin Bowman për mbështetjen në këtë proces, fokusimin në fuqizimin e rolit të gruas si dhe mbështetjen ndaj kategorive të margjinalizuara.

  Sipas një komunikate të Kuvendit, në këtë takim u bisedua edhe për situatën aktuale politike në vend dhe rolin e Kuvendit të Kosovës në këto zhvillime.

  Kryetarja Osmani e ka njoftuar ambasadorin Bowman lidhur me punët e planifikuara në agjendën e Kuvendit për sesionin vjeshtor, si dhe për mundësinë e projekteve të përbashkëta në të ardhmen.

  U theksua rëndësia e diplomacisë parlamentare, si dhe u diskutua edhe zhvillimet e fundit lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka bërë të ditur se është takuar me sekretarin e Kuvendit të...
  Ekonomi24 Qershor 2024
  Banksa Qendrore e Kosovës ka publikuar statistikat e bankave komerciale për muajin maj. BQK thotë se “vlera e përgjithshme e Aseteve të...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar Ditën Memoriale të komunitetit egjiptian në Kosovë. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook,...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është goditur mbrëmë nga vërshime të shumta të shiut. Shumë rrugë janë mbuluar nga uji e shumë biznese...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama ka paralajmëruar sërish përkeqësim të motit në Prishtinës rreth orës 17:00. Prandaj ai i ka bërë një...
  Bota/Rajoni24 Qershor 2024
  Pasi ka marrë zyrtarisht votimin e Kuvendit, Hristjan Mickoski ka zhvilluar një takim ceremonial me Talat Xhaferin, i cili i ka dorëzuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se përkundër reshjeve të dendura të shiut dhe pamundësisë së përpunimit të ujit nga...
  Vip24 Qershor 2024
  Gabriela Arapi dhe Ilnisa Agoli janë përballur në “Top Arena” me njëra-tjetrën, ku janë sqaruar edhe për deklaratën që ka bërë ish-konkurrentja...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.