×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Nis ndërtimi i Fabrikës së Ujit në Talinoc të Muhaxherëve

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Sot në Talinoc të Muhaxherëve ka nisur ndërtimi i fabrikës së re të ujit, e cila do të siguroj furnizim të qëndrueshëm me ujë të pijes për fshatrat Sojevë, Dardani e Zllatar.

  Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu tha se ndërtimi i kësaj fabrike të ujit njëherësh do të rrisë kapacitetet e furnizimit me ujë për fshatrat Talinoc i Muhaxherëve, Fshat i Vjetër, Bibaj si dhe një pjese të qytetit.

  Projekti në vlerë mbi 5 milionë euro parasheh ndërtimin e fabrikës së ujit me kapacitet përpunimi 80l/sekondë, shtrirjen e tubave furnizues për fshatra e pjesë të qytetit, rezervuarin me kapacitet prej 500 metër kub, si dhe hapjen e pesë puseve të reja të cilat tashmë janë përfunduar, zgjidh furnizimin me ujë të pijes në periudhë afatgjatë për vendbanimet e Ferizajt.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.