Lajme

​Kalon mbi 1 milion numri i vdekjeve nga Coronavirusi

​Kalon mbi 1 milion numri i vdekjeve nga Coronavirusi
18:03 | 27 Shtator 2020

Sipas të dhënave të këtij mëngjesi nga Worldometers, bota ka kapërcyer numrin e një milion vdekjeve nga pasojat e infeksionit COVID-19.

Deri më tani, 24,504,931 njerëz janë shëruar. Sipas Worldometers, numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve është në Shtetet e Bashkuara, me mbi 7.2 milionë raste dhe më shumë se 209,000 vdekje, pasuar nga India me 5.9 milionë raste dhe 94,400 vdekje, Brazili 4.6 milionë të infektuar dhe 140,700 vdekje, Rusia 1,1 raste dhe 20,200 vdekje, etj.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera