×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Grenell: Donald dhe Ivanka Trump shprehin dëshirën për të vizituar Serbinë

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po qëndron për vizitë në Serbi.

  Ai pas takimit me presidentin Aleksandar Vuçiq, ka thënë se presidenti i SHBA-së Donald Trump ka shprehur dëshirën për të vizituar Serbinë.

  “Ai është i vendosur të vijë … Unë nuk kam data, por ai shprehu dëshirën e tij për të ardhur. Ai (Donald) dhe Ivanka (Trump) kanë shprehur dëshirën për të ardhur në Beograd,” tha Grenell.

  Pas vizitës së djeshme në Prishtinë, ku u nënshkrua një marrëveshje tjetër e re Kosovë-SHBA, sot delegacioni i qeverisë amerikane, pjesë e së cilës është edhe Grenell, po qëndron për një vizitë në Serbi.

  Vizita e delegacionit amerikan në rajon vjen pas marrëveshjes së 4 shtatorit në Uashington ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik. Përveç Kosovës, Greqisë dhe Serbisë, delegacioni do të vizitojë edhe Izraelin.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Një 44-vjeçar është arrestuar në Kavajë, pasi i njëjti dyshohet se ka theru me thikë një 57-vjeçar. Bëhet e ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtatë persona, mes të cilëve edhe dy mjekë të spitalit të Onkologjisë dhe zëvendësdrejtoresha e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Një burrë u rrëzuar dhe pësoi sulm në zemër në një kazino në Singapor, pasi fitoi xhekpotin prej 3.5 milionë dollarë. Viktima...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Premtimi i Tubimit Kombëtar, partisë së ekstremit të djathtë për t’i ndaluar personat me dy shtetësi nga disa punë shtetërore në Francë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputeti katalunas Eduard Pujol Bonell ka marrë fjalën për të prezantuar në Parlamentin e Spanjës propozimin e “Junts” që Qeveria e Spanjës...
  Ekonomi25 Qershor 2024
  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sipas kalendarit të publikimeve ka publikuar statistikat për institucionet tjera financiare për muajin maj 2024, remitancat...
  Vip25 Qershor 2024
  Reperi i njohur, Stresi ka një lajm për fansat e tij. Ai përmes rrjetit social Instagram, ka treguar se do të marr...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK’së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i qeverisë Kurti u konfirmua sot pasi prokuroria nis hetimet për faljen ilegale...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.