×
Etiketë: donald
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po qëndron për vizitë në Serbi. Ai pas takimit me presidentin Aleksandar Vuçiq, ka thënë se presidenti i SHBA-së Donald Trump ka shprehur dëshirën për...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Një grua, e cila dyshohet ta ketë dërguar një letër me helm Ricin në Shtëpinë e Bardhë, u arrestua nga autoritetet amerikane, deklaruan zyrtarët në SHBA. E dyshuara ishte pajisur me një revole teksa u...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Aktorja që dikur garoi për guvernatore të New York-ut, e ka politikën në gjak; është plot pasion për të drejtat e transgjinorëve, për “Jetët me ngjyrë vlejnë” dhe të ardhmen e të majtës. Ajo diskuton...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump është nominuar për çmimin Nobel për paqe pas arritjes së marrëveshjes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Ai është nomunuar nga një anëtar i parlamentit norvegjes, Christian Tybring-Gjedde, i cili...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Jeff Bezos vazhdon të qëndrojë në krye të fronit të më të pasurve në SHBA. Pasuria e përgjithshme e listës së Forbes u rrit në një rekord 3.2 trilionë dollar, pavarësisht krizës ekonomike të shkaktuar...
Lajme07 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, sot është pritur në takim nga presidenti i Partive Popullore Evropiane (EPP), Donald Tusk. Me këtë rast, kryeministri Hoti e ka njoftuar presidentin Tusk për...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
“Palestina ka rënë viktimë e ambicieve parazgjedhore të Trumpit”, tha Saeb Erekat, sekretari i përgjithshëm i Organizatës Çlirimtare Palestineze (PLO), të premten, pas informacionit se Serbia do të zhvendoste ambasadën e saj nga Tel Avivi...
Lajme03 Shtator 2020
Gazetari dhe drejtori i Klan Kosovës Adriatik Kelmendi, që po përcjell nga afër zhvillimet në Washington, merr vesh ekskluzivisht se presidenti amerikan Donald Trump mund të jetë nesër pjesë e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Në natën e parë të konventës së Partisë Republikane, djali më i madh i presidentit, Donald Trump Jr, u shfaq në skenën qendrore dhe kërkoi vëmendjen e kombit. “Politikat e Trump kanë qenë si karburant...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, edhe zyrtarisht u emërua sot si kandidat republikan në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në të cilat ai do të garojë kundër demokratit Joe Biden. Trump mori shumicën e votave, siç pritej,...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Vëllai i Donald Trumpit, Robert Trump, ka vdekur të shtunën në mbrëmje në moshën 71-vjeçare. I ndjeri ishte i shtrirë në një spital të Nju Jorkut. Lajmin për vdekjen e tij e bëri të ditur...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Të paktën 100 njerëz u vranë dhe më shumë se 400 të tjerë u plagosën në Bjerut të Libanit, shkak i një shpërthimi të madh që ndodhi mesditën e së martës. Për këtë shpërthim presidenti...
Lifestyle20 Qershor 2020
A mund të qëndrosh pa pirë ujë, çaj apo çdo lëng tjetër për të paktën tetë orë? Vetëm idea e kësaj sfide tingëllon shqetësuese apo jo? Uji është shumë i rëndësishëm dhe këtë nuk mund...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.