×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Fillon projekti për fushën e Ndërrmarësisë i financuar nga MKRS-ja

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Nga sot filloi projekti për fushën e Ndërrmarësisë, i financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

  Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes nëj statusi në Facebook, duke theksuar se ministria që ajo drejton është në mbështetje të vazhdueshme financiare për fuqizimin e të rinjve në fusha të ndryshme.

  Ky është statusi i saj i plotë:

  Sot isha në Mitrovicë, Vushtrri dhe vëzhgova nga afër trajnimet profesionale që po bëhen për të rinjtë e këtyre qyteteve. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit është në mbështetje të vazhdueshme financiare për fuqizimin e të rinjve në fusha të ndryshme. Kapacitetet e të rinjve janë admiruese prandaj mbështetjen madhore e kemi vullnet në çdo kohë. Përgëzoj të gjithë të rinjtë për gatishmërinë e tyre dhe që me shumë pozitivitet iu përgjigjën thirrjes publike të MKRS-së.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Të tjera
  Vip18 Prill 2024
  Pas aludimeve të shumta që kanë qarkulluar në rrjet, vëllai i aktores Egla Ceno ka vendosur të japë sqarime lidhur me statusin...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës. Rama ka thënë se...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për arrestimin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Dejan...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë tha se Serbia u hakmor kundër qytetarëve të Kosovës, duke i keqtrajtuar nëpër...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti e nisi mbledhjen e sotme të Qeverisë duke thënë se Kosova arriti një sukses të jashtëzakonshëm pardje, kur mori...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves, e ka mirëpritur mbështetjen që i dha Asambleja Parlamentare Kosovës për anëtarësim në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.