×
Etiketë: mkrsja
Lajme23 Shtator 2020
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve ka lajmëruar se kanë çertifikuar 120 ndërmarrës të rinj, të cilët do të marrin mbështetje financiare. Ky lajmërim vjen nga ministrja Vlora Dumoshi, e cila thotë se kjo mbështetje...
Lajme25 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka vizituar sot Qendrën Inovative të Kosovës (Innovation Centre of Kosovo – ICK), për t’u informuar për aktivitetet dhe objektivat që ka kjo organizatë. Ajo u prit...
Lajme13 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka vizituar sot Komunën e Deçanit, ku bashkë me kabinetin u pritën në takim nga kryetari i kësaj komune, Bashkim Ramosaj. Dumoshi e Ramosaj kanë biseduar për...
Lajme08 Gusht 2020
Nga sot filloi projekti për fushën e Ndërrmarësisë, i financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes nëj statusi në Facebook, duke...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi, ka zhvilluar sot një takim me drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, me të cilin ka biseduar për bashkëpunim në nisma të...
Vip30 Korrik 2020
Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi së bashku me zëvendëskryeministrin e Kosovës Driton Selmanaj gjatë ditës së sotme kanë vizituar Komunën e Suharekës. Fillimisht ata janë pritur në takim nga i pari i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.