×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​David Frost: Bisedimet me BE kanë për qëllim përparimin

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Britania e Madhe nuk do të pajtohet me asnjë propozim të Bashkimit Evropian që i jep bllokut evropian të drejtën të përgjigjet me tarifa ndaj ndryshimeve në ligjin britanik pas Brexit, tha sot negociatori kryesor britanik David Frost.

  Britania dhe BE kanë intensifikuar bisedimet për gjetjen e një marrëveshje tregtare për të zëvendësuar lidhjet e ndërprera Brexit, por megjithëse mbeten vetëm disa muaj për të arritur një marrëveshje të dy palët.

  Raundi tjetër i bisedimeve fillon të hënën dhe do të mbahet ballë për ballë për herë të parë që nga epidemia e koronavirusit.

  Frost tha që ata do të përqendrohen nëse mund të bëhet “përparim i vërtetë dhe i shpejtë”.

  “Qeveria nuk do të pajtohet me ide si ajo që qarkullon aktualisht duke i dhënë BE-së një të drejtë të re për t’u hakmarrë me tarifat nëse ne kemi zgjedhur të bëjmë ligje që i përshtaten interesave tona”, ka shkruar Frost në Twitter.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Koreja e Veriut ka thënë të hënën se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë....
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Sport27 Maj 2024
  Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta Praga. Reprezentuesi i Kosovës që është aktualisht pjesë e Rapid Bukureshtit, do...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Sport27 Maj 2024
  Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.