×
Etiketë: bisedimet
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për fqinjësi të mirë, që dy shtetet e nënshkruan në vitin 2017....
Lajme13 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë për Radion Evropa e Lirë, profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në...
Lajme12 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në këtë marrëveshje Gjykata Kushtetuese e...
Lajme04 Shtator 2020
Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka thënë se BE mori shënim epër nënshkrimin e sotëm të të marrëveshjes në Washington dhe theksoi se bisedimet midis Beogradit dhe Prishtinës mbi marrëveshjen gjithëpërfshirëse në Bruksel do të...
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni i Kosovës, i udhëhequr nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe delegacioni i Serbisë në krye me presidentin Aleksandër Vuçiq dje kanë qenë prezent në dy takime të gjata në Shtëpinë e Bardhë të...
Lajme03 Shtator 2020
Në Uashington po vazhdon rundi i dytë i bisedimeve Kosovë – Serbi me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas pauzës, në pjesën e dytë të bisedimeve, sipas mediave serbe, është bashkuar edhe e...
Lajme02 Shtator 2020
Me 3 dhe 4 shtator në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të zhvillohen ato që njerëz të Presidentit Trump po i quajnë “The Serbia – Kosovo Economic Talks” , bisedime për ekonomi në mes...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha sot se delegacioni i Serbisë në negociata me Kosovën do të insistojë në respektimin e të drejtës ndërkombëtare, e që sipas tij do...
Lajme28 Gusht 2020
Bisedimet e ardhshme ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Uashington, do të jenë shumë të vështira, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vullin në programin e mëngjesit të Televizionit “Pink”. Takimi ndërmjet presidentit të...
Lajme28 Gusht 2020
Haxhi Shala, deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se Kosovës i duhet një koalicion më i gjerë qeverisës për të përfunduar bisedimet me Serbinë. Në Interaktiv të KTV-së ai ka thënë se...
Lajme14 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e 2 shtatorit në Uashington, të cilin sot e ka bërë të ditur emisari special i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell. Vuçiqi tha për mediat...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Gjermania dhe Franca janë tërhequr nga negociatat për reformimin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për shkak të zemërimit nga përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për t’i udhëhequr këto bisedime, pavarësisht vendimit për t’u larguar nga...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Pas mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit, prej sot fillojnë edhe bisedimet për formimin e qeverisë së re. Partitë të cilat pas zgjedhjeve jozyrtarisht i kanë filluar bisedimet, pritet prej sot t’i intensifikojnë përpjekjet rreth...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.