×
Etiketë: qëllim
Lajme24 Gusht 2020
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se ende është herët të flitet për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Në një intervistë për klankosova.tv për këtë temë që është aktualizuar së fundmi, ai...
Lajme10 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Gazmend Bytyqi ka thënë se Ligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk ia cenon askujt lirinë e shprehjes. Ai emisionin Debat Plus...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani në seancën e sotme të Kuvendit duke prezantuar projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid -19, ka kërkuar nga deputetët që ta votojnë këtë projektligj dhe të...
Lajme04 Gusht 2020
Në shumicën e komunave janë duke u zhvilluar aktivitete të shtuara të inspektimeve që nga hyrja në fuqi të masave të reja nga Qeveria e Kosovës në luftimin e pandemisë së krijuar nga Covid 19....
Lajme30 Qershor 2020
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare Hisen Berisha, ka komentuar publikimin e propozim-aktakuzës ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, nga Zyra e Prokurorit Special...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Britania e Madhe nuk do të pajtohet me asnjë propozim të Bashkimit Evropian që i jep bllokut evropian të drejtën të përgjigjet me tarifa ndaj ndryshimeve në ligjin britanik pas Brexit, tha sot negociatori kryesor...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Ish-drejtori i Fondit Shëndetësor, Den Donçev, përgënjeshtron incizimet e publikuara këto ditë ku përveç tre audio incizimeve, është publikuar edhe një video incizim në të cilën shihet se si ai bisedon me një person dhe...
Lajme23 Qershor 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se takimi i Washingtonit është mjaft i rëndësishëm në rrugën e dialogut. “E para, unë pres spekulime të vazhdueshme deri në fillimin e takimit të shtunën, por...
Lajme19 Qershor 2020
Gjersa numri i rasteve me COVID-19 vazhdon të rritet, UNICEF-i kërkon që të kujdeseni për shëndetin dhe mirëqenien tuaj dhe të mbroni të tjerët. UNICEF ka bërë thirrje që të vazhdohet ndërmarrja e tri masave...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.