×
 • Vip
 • Vip

  ​Çmendi burrat, pastaj u pushua nga puna

  FrontOnline
  09 Korrik 2020

  Modelja Barbara Luna Sipos nga Budapesti është e fiksuar me pamjen e një Barbie, kështu që ajo filloi transformimin e saj në një kukull shumë herët.

  Ajo gjithmonë ëndërronte që një ditë të duket si një Barbie e vërtetë.

  “Gjithmonë kam dashur të dukem si një personazh nga një përrallë apo një kukull njerëzore. Kujtimi im i parë i fëmijërisë është duke luajtur me kukulla Barbie, dhe unë fillova transformimin tim në një kukull në moshën 17-vjeç,” thotë modeli.

  Ajo së pari rriti gjoksin dhe më pas iu nënshtrua shumë operacioneve të tjera. Tani punon si modele në internet pasi u pushua nga puna në recepcion pasi, siç pretendon, i bëri njerëzit të çmendur me atmosferën dhe karizmin e saj.

  “Kuptova se kjo punë nuk është për mua pasi jetoj në një shoqëri ku një grua shumë tërheqëse nuk ka shumë mundësi për të mbajtur punën e saj ose të marrë një pozitë më të lartë pa ‘kaluar me burra’, gjë që nuk e dëshiroja. Kjo është sepse ne jetojmë në një shoqëri patriarkale”, tha ajo.

  Edhe pse u divorcua, Barbara thotë se ish-burri i saj e donte pamjen e saj, kështu që ai pagoi për operacionet e saj të shumta.

  “Burrave iu pëlqen pamja ime. Disa njerëz të mbyllur, të cilët nuk kanë plot besim, nuk duan të dalin me mua, gjë që është krejtësisht në rregull,” thotë Barbara.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Vip03 Mars 2024
  Zarfi i Zi ka mbërritur në shtëpinë e Big Brother VIP, për shkak të situatës mes Françeskës dhe Sarës. Në të paralajmëroheshin...
  Vip03 Mars 2024
  Sara Gjordeni dhe Françeska Murati janë përfshirë në një sherr gjatë ditës së sotme (e diel) në Big Brother VIP Albania 3....
  Vip03 Mars 2024
  Fation Kuqari u largua ditën e djeshme (e shtunë) me vetëdëshirë nga Big Brother VIP Albania 3. Kjo pasi ai priste që...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.