×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Basha: Një grua është në gjendje të rëndë dhe në QKUK s’kanë vend për ta pranuar

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, në seancën ku kryeministri Avdullah Hoti po raporton lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se pandemia duhet të jetë prioritet i këtij vendi, pasi që sipasj tij, në 50 ditë të Qeverisë Hoti kanë vdekur 120 qytetarë.

  “Unë e pata një bisedë më herët me deputetin Haliti dhe po tregon që një grua në QKUK është në gjendje shumë të rëndë dhe nuk kanë vend ta pranojnë. Infektiva, Polmologjia janë komplet nuk ka vend. Ai duhet të jetë prioriteti dhe jo Vuçiqi. Mijëra biznese janë duke falimentuar derisa ne flasim për Vuçiqin”, tha ai duke shtuar se ka njerëz që me vite kanë investuar me djersë për biznesin e tyre, derisa tash po falimenton për shkak të keqmenaxhimit të Qeverisë.

  Ai tha se kjo Qeveri e ka prioritet t’ia bëjë zgjidhjen Vuçiqit e qytetarëve jo.

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.