×
Etiketë: temperatura
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët, pa rrezikuar reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë:...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Në vendin tonë pritet një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në Shqipëri sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në zonat verilindore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje në formën e...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Temperatura prej 54.4 gradë është arritur në Parkun Kombëtar Death Valley në Kaliforni. Regjistrimi i kësaj temperature po verifikohet nga Shërbimi Kombëtar i motit në SHBA, shkruan BBC. Nëse regjistrimi i Shërbimit Kombëtar të Motit...
Lajme15 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për nesër (e shtune). Sipas IHK-së, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi...
Lajme31 Korrik 2020
Sot dhe nesër kur besimtarët myslimanë kremtojnë Kurban Bajramin pritet të mbajë mot i ndryshueshëm por i nxehtë. Sot parashihet një çrregullim i përkohshëm i motit. Ky ndryshim parashihet si rezultat i prezencës së vranësirave...
Lajme29 Korrik 2020
Prishtina Weather ka publikuar motin për ditët e ardhshme, raporton Gazeta Express. Sipas parashikimit, ditën e enjte do të ketë mot të nxehtë. Të premten dhe shtunën mundësi për reshje shiu. Në fundjavë rënie e...
Lajme26 Korrik 2020
I nxehti afrikan po vjen dhe shumë shpejt do të pushtojë Evropën javën e ardhshme, ku na pret një gusht përvëlues me temperatura mbi 40 gradë celcius.Vapa e madhe po vjen sipas meteorologëve, pasi vransirat...
Lajme24 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, në seancën ku kryeministri Avdullah Hoti po raporton lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se pandemia duhet të jetë prioritet i këtij vendi, pasi që sipasj tij, në 50...
Lajme24 Korrik 2020
Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për javën e ardhshme. Në fundjavë do të ketë reshje shiu, temperaturat në rënie të lehtë. Javën e ardhshme vapa afrikane ngre temperaturat maksimale edhe mbi 35C. 24.07.2020...
Lajme11 Korrik 2020
Nesër do të merr mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Temperatura mesatare globale pritet të tejkalojë nivelet paraindustriale, me 1,5 gradë, në të paktën një nga pesë vitet e ardhshme, sipas një studimi të paraqitur sot nga Organizata Botërore e Meteorologjisë (OBM). “Ky studim tregon,...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.