×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Zyra e Kurtit blen kolltuqe “ekskluzive”

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Zyra e Kryeministrit ka blerë 3 kolltuqe dhe një tavolinë, rishtazi.

  Vlera e përbashkët e tyre është afër 1 mijë euro, raporton “Front Online”.

  Paratë, ekzekutivi, do t`i derdh në arkën e kompanisë “Mobelland”, të cilën e shpërbleu me kontratë sot.

  Kolltuqet, të paktën në dosjen e tenderit, janë përshkruar si ekskluzive.

  Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka bërë të ditur për “Front Online” se tre kolltukët kanë kushtuar 750 Euro.

  “Blerjet janë bërë për t’iu përgjigjur nevojës për karrige/kolltukë shtesë të cilat përdoren për pritjen e mysafirëve dhe delegacioneve të ndryshme gjatë takimeve që zhvillohen në kabinetet e Zyrës së Kryeministrit. Çmimi i tyre në total është 750 Euro”, theksoi ai për “Front Online”.

  Sipas tij, 236 euro është vlera e ndërhyrjeve që ai i ka quajtur të nevojshme në tavolinën e sallës P-38.

  “Në të njejtën kohë, me qëllim të funksionalizimit me të përshtatshëm të sallës P-38 në të cilën zhvillohen mbledhje të rëndësishme të Qeverisë dhe me karakter përfaqësues, janë bërë ndërhyrje të nevojshme të cilat kanë kapur vlerën 236 Euro”, deklaroi Kryeziu.

  Ai ka dërguar edhe një fotografi të tavolinës për të cilën bëhet fjalë.

  Shënim: Tavolina e paraqitur në grafikën e mësipërme të “Front Online” është përdorur si ilustrim pasi nuk është specifikuar asgjë rreth modelit të saj në dosjen e tenderit. Ndryshe prej kolltukëve.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Hulumtime24 Qershor 2024
  Komuna e Deçanit e cila drejtohet nga Bashkim Ramosaj ka shpërblyer me tender 7.8 milionë euro konsurciumin “Lika Company & Lika Trade”...
  Tenderët29 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka shpallur një tender prej hiç më pakë se 465 mijë euro për furnizim me pizhame, si dhe çorapë...
  Tenderët27 Maj 2024
  Kryetari i komunës së Malishevës Ekrem Kastrati është pajisur me një kompjuter të ri “MacBoook”, raporton Front Online. Përmes një tenderi me...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.