×
 • Lajme
 • Lajme

  Zogaj: Po të isha në vend të PDK-së s’e kisha përmend kurrë Telekomin e Kosovës

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Analisti politik, Petrit Zogaj, përmes llogarisë së tij në “Facebook” ka kritikuar Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për të cilën thotë se është përgjegjëse për dështimin e Post Telekomit të Kosovës.

  “Po të isha në vend të PDK-së, jo që s’e kisha përmend kurrë PTK dhe problemet që ka kjo kompani. por edhe akronimin e partisë e kisha ndërru. Me demek, nëse ka një parti që ka përgjegjësi direkt në lidhje me dështimin e PTK-së, është veç PDK. Ani more kur ta sheh njeri një ngelcan sikur ky Hoxha”, ka shkruar ai.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Thuhet qartë në Nenin 4 të Marrëveshjes së Ohrit se Serbia “nuk do ta kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në asnjë organizatë ndërkombëtare”....
  Lajme15 Prill 2024
  Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, është parë mëngjesin e sotëm teksa po hynë në Prokurorinë Speciale të Republikës së...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Agjencia iraniane e lajmeve Tasnim thotë se aeroportet në kryeqytetin Teheran rifilluan fluturimet të hënën në orën 6 të mëngjesit me kohën...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin...
  Lajme15 Prill 2024
  Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Rel-it, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të Bashkimit Evropian...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot në Prishtinë do të protestohet për vrasjen e gruas në Ferizaj. Kjo protestë është organizuar nga Kolektivi Për Mendim dhe Veprim...
  Lajme15 Prill 2024
  Në agun e 15 prillit 1999, forcat serbe ia mësynë Zhegocit me një arsenal të paparë ndonjëherë. Ishte ora 05:30 minuta kur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.