×
 • Kronika
 • Kronika

  Vrasje në tentativë në Prishtinë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Një person në kryeqytet është sulmuar të shtunën me thikë nga një person i panjohur, i cili i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore. Rasti po hetohet si “vrasje në tentativë”.

  Përmes raportit 24 orësh, Policia ka njoftuar se viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë dhe është liruar për shërim shtëpiak.

  “Dardani, Prishtinë 20.06.2020 – 22:00. Është raportuar se një i dyshuar i pa njohur deri më tani, ka sulmuar me thikë viktimën mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime të renda trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë dhe është liruar për shërim shtëpiak. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Kronika28 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku,...
  Kronika28 Shkurt 2024
  Një shtetase e huaj ka raportuar në policinë në Prishtinë se është sulmuar seksualisht nga një i dyshuar. Rasti ka ndodhur dje...
  Kronika28 Shkurt 2024
  Sot varroset 26-vjeçari Shkumbin Hebibaj që vdiq pas goditjes nga një veturë në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, më 26 shkurt. Varrimi...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Gjatë qëndrimit në Belfast të Irlandës Veriore, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjithashtu vizitoi shkollën Nettlefield, për të parë nga afër dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.