Kronika

Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person

Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person
10:58 | 21 Shtator 2020

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndodhur një rast i vrasjes në tentativë në Istog.

Si pasojë një person ka mbetur i lënduar ndërsa i dyshuari është arrestuar nga Policia dhe është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari  mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se kishte lënduar viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera