[wp-story]

Lajme

Viola von Cramonit i thyhet zyrja, i vidhen gjëra me vlerë

Viola von Cramonit i thyhet zyrja, i vidhen gjëra me vlerë
20:46 | 29 Tetor 2020

Raportueses në Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, i ështtë thyer zyrja dhe i janë vjedhur të gjitha pajisjet aty, përfshi edhe thyerjen e një kasaforte dhe hard disqeve me të dhëna të ndjeshme.

Këtë e ka bërë të ditur vet ajo me anë të një statusi në Facebook.

“Mirë se vini në Parlamentin Evropian, ku laptopët, kamerat, hard disqet me informacione të ndjeshme, vidhen rregullisht nga zyret private. Zgjidhja? Bëhu kreativ, rrëmbe kasafortën më të rëndë me gjëra, vëri të gjitha gjërat me vlerë dhe vëzhgojeni me kujdes atë!”, ka shkruar në Facebook Cramon.

Postimi i plotë i saj:

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera